Vyplatí se výživové doplňky na hubnutí ?


Tak mi přišel nevyžádaný newsletter na přírodní doplňek na hubnutí, konkrétně na Fenuprim.Co slibuje? Můžete jíst bez změny diety a stravovacích návyků sacharidy a tuky a budete hubnout, neboť blokuje jejich přeměnu na tuky (u sacharidů) nebo vstřebávání (u tuků). Na první pohled ideál, co víc si přát.

PráškyPřipusťme, že je opravdu tak účinné, jak tvrdí reklama a počítejme:

Přípravek stojí  cca podle Heureky 780 Kč za 90 tobolek. Musíte sníst 2-3 tobolky před každým sacharidovým jídlem. To znamená, že máte jedno balení  na cca 15dní (to počítám úspornější variantu – 3krát denně sacharidové jídlo po dvou tobolkách). Za měsíc cca dvě balení, tedy 1560Kč. Za čtvrt roku minimálně 4680 Kč, za rok 18720 Kč.

Vzhledem k tomu, že Vás přípravek nenaučí změnit skladbu jídla ani jiným návykům životního stylu, musíte brát tento přípravek celoživotně, pokud vysadíte, za chvíli jste zase tam, kde jste byli na začátku, spočítejte si , podle let, kterých by jste se chtěli dožít, na kolik Vás tento ideální prostředek přijde ( za 10 let 187 200 Kč). A to nemluvím o tom, že účinnost stále namáme zaručenou (protože nejde o léčivo kde se vyžadují nezávislé testy a certifikace SUKL) .

Myslím, že znám lepší způsob investování. Zaplatíte si kouče nebo ještě lépe dobrý kurz hubnutí, kde se během třech měsíců můžete dopracovat k trvalým změnám stravovacích návyků a životního stylu (ceny se pohybují od 2200 – 4000 Kč , horní hranice je možná i vyšší, ale tam už bych byla opatrná) a zbytek peněz bych investovala dle svého uvážení – bydlení, dovolená atd.